İlişkiler

Uzak Durulması Gereken 6 Erkek Tipi

Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri

Uzak durulması gereken erkek tipleri kendisiyle sağlıklı ilişki kurmanın mümkün olmadığı; insanın hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını tehdit eden kişilerdir. Kadınlar duygularını yoğun olarak yaşarlar ve bu, onların mantığını geri plana atmalarına yol açabilir. Fakat ‘aklın yolu birdir’ sözünü yabana atmamak ve uzak durulması gereken erkekler listesindekilere karşı temkinli olmak gerekir.

En Çok Maddiyata Önem Verenler

Klişe olsa da parayla her şeyin satın alınamayacağı şeklinde bir gerçek vardır.

Her şeyin maddiyattan ibaret olduğunu zanneden erkekler bu hakikati gözardı eder. Onların bazıları; kadına çok para vermenin, ona istediği her şeyi almanın ve lüks yerlere götürmenin yeterli olduğunu düşünür. Duygudan, romantizmden yoksundur. Yapar fakat bunu içinden geldiği için değil zorunluluk olarak görür. Hangi erkeklerden uzak durmalı? Sorusunun cevaplarından biri bunlardır.

Bazıları da son derece pintidir. –Deyim yerindeyse- cimrilik onların kitabında bir önsöz gibidir. Paradan kısmayı kendilerine bir hayat felsefesi olarak benimsediklerinden; özel günleri hiç sevmezler. Hatırlasalar bile unutmuş gibi yaparlar yahut basit bir hediye ile geçiştirirler.

Sevgilisini yemeğe çıkarmak, hiçbir sebep olmasa bile sürpriz yapmak gibi şeyler onlardan zaten beklenmemelidir. Hele çift evlilik hazırlığındaysa, düğün masrafları konusuna hiç girilmemelidir.

Her kadın hediyeden ve iltifattan hoşlanır. Herkesin durumu pahalı şeyler için elverişli olmayabilir fakat kişiye değerli olduğunu hissettirmek de gerekir. Maddiyata gereğinden fazla önem vermek ya da hiç önemsememek mutlu bir ilişkiye engel teşkil eder.

Ayrı Dünyaların İnsanı Olduğunuz Erkekler

Kendisiyle ortak yönleriniz bulunmayan, sizin tercihlerinize saygı duymayan insanla bir ilişkiye başlamanızın ne kadar büyük bir hata olacağını izaha gerek yoktur. Hayattan beklentilerinizin tamamen birbirine zıt olduğu, ayrı kulvarlarda yarıştığınız; ayrı iklimlerde yetişmiş olduğunuz bir insanla aynı denizde yüzmek, hırçın dalgalara davetiye çıkarmaktır.

Özgüvensiz İnsanlar

Özgüvenden kasıt tabii ki ‘asarım, keserim’ modunda olmak, karşısındakine tepeden bakmak değildir. Ne istediğini bilmek, kendi ayakları üzerinde durmak, yaptığının ve söylediğinin arkasında olmaktır.

Özgüveni olmayan erkek size güven telkin etmeyecek ve size de tam olarak güvenmeyecektir. Kendine güvenmeyi başaramayan bir insandan size tüm samimiyetiyle îtimât etmesini beklemeniz yanlış olur.

Kontrolsüzler

Durması gereken yeri bilmeyen, duygularına hâkim olamayan ve aşırı tavırlar sergileyen biri de kendisiyle ilişki yaşamak için uygun bir aday değildir. Uzak durulması gereken erkekler arasında başı çeken bu insanlar sınırlarınıza saygı göstermez. Unutulmamalıdır ki hiçbir kadın oyuncak değildir ve kendisine o şekilde davranılmasına müsâde etmemelidir.

Paylaşmayı Bilmeyenler

Sevdiğiniz kişinin yalnızca kendini düşünmesi; size, özel şeylerini paylaşacak kadar değer vermemesi bu ilişkinin yürümeyeceğine en büyük kanıttır. Zira aşkın temeli paylaşmaktır ve bencil bir insanla yaşanan şey aşk değil, kötü bir ‘alışkanlık’ olacaktır.

Hata Yaptığını Kabul Etmeyenler ve Hoşgörülü Olmayanlar

İlişkide tartışmaların olması, insanların istemeden hata yapması doğaldır. ‘Hata’ dediğimiz şey aldatmak gibi ilişkiyi tamamen bitirecek bir şey ise bu konumuzun dışındadır. Fakat karşısındakinin en ufak yanlışında –bahane arıyormuş gibi- hemen rest çekip gitme eğiliminde olanlar; anlayış ve hoşgörüden yoksun insanlar ile uzun süreli bir ilişki yaşamak mümkün değildir.

Basit şeyleri büyüten, sorunun çözümüne değil karşısındakini suçlamaya odaklanan bir adam ile yollarınızı ayırmanız daha sağlıklı bir karardır.

Hata yaptığını kabullenemeyen insanlar da uzak durulması gereken erkek tipleri kategorisinde yer alır. –Tabiri câizse- zeytinyağı gibi üste çıkma çabasında olan ve yaptığını doğru olarak gördüğü için tekrar tekrar yapmaktan çekinmeyen erkeklerin size vereceği şey, yalnızca strestir.

Aşırı kıskanç, evlilik konusunda sizin gibi düşünmeyenler, ailesiyle sürekli problem yaşayan, eski sevgilisini unutamamış, egoist, devamlı parasıyla yahut mevkisiyle övünen, depresif, verdiği sözü tutamayan erkekler de bu listeye dâhil edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yazıyı okudukça ne istediğimi daha çok bilir gibi hissettim. Var mı böyle hisseden yalnız mıyım yoksa 🙄🤣

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu