GüzellikModa

Unutmamanız Gereken En Temel Stil Kuralları

Unutmamanız Gereken En Temel Stil Kuralları 

Güzel görünmek için kıyafetlere sıkça başvuru yapılır. Kullandığımız genel kombin çeşitleri göze güzel görünebilir veya tersi olabilir. Stil kuralları genele hitap eden maddelerdir. Siz de en basit temel kuralları uygulayarak tarz olabilirsiniz.

Renk Dengesini İyi Kurun

Sade giyinmek, renkli veya parlak giysiler seçmek doğru kullanımla size daha da güzel bir his verebilir. Kendi başına güzel olan bir kıyafet size göründüğü gibi etki verecek anlamına gelmez. Yani bazı kıyafetlerin kendisi çok güzel bile olsa yanlış kullanımla ortaya kötü sonuçlar çıkabilir. Renk dengesini doğru kullanmanız demek koyuluk, açıklık, ton farkları, boğucu görüntü açılarından değerlendirilebilir. Ayrıca sevdiğiniz renkleri giydiğinizde enerjiniz de buna göre artacaktır. Siyah sevenler aksesuarlarda açık tonlar kullanabilir ve her türlü farklı bir rengi kıyafetinde veya bir yerinde kullanabilir. Fakat bütünüyle siyah giymemek boğucu görüntüyü engellemek demektir.

Stilleri Birbirine Karıştırmayın

Klasik giyim, spor giyim, günlük, gece giyimi gibi kategoriler düşünülürse mekan giysi seçimleri arasında fark olduğu görülebilir. Bazı hallerde farklılıklar önemli olmamakla beraber genelde uyumlu görüntü verme amacı vardır. Stil oluştururken bedeninize uygun, mekan özelliklerinden ziyade kullanımdaki amacı yerine getiren seçimler yapabilirsiniz. Hareketinizin bol olduğu bir iş gününde rahatsız edici topuklular stilinize uygun olabilir ancak işlevsel açıdan çok kötü sonuçlara neden olabilir.

Mevsime Uygun Giyinin

Kıyafetler en temelde korunmak amacıyla oluşturulmuştur ve zaman içerisinde moda akımları ve ticari açıdan amaç olarak da gündeme gelen bir etki nedeniyle stil çeşitleri gündeme gelmiştir. Mevsime uygunluk bu açıdan her zaman sabit bir kural olarak düşünülebilir. Çünkü kış mevsiminde yazlık giydiğinizde kendinize zarar vermiş olursunuz. Yazın kışlık giydiğinizde de yine kendinize zarar verirsiniz.

Kendinizi İyi Hissedeceğiniz Stili Benimseyin

İyi hissetmeyeceğiniz kıyafetleri stili, modası, popülerliği gibi nedenlerle giymemelisiniz. İnsanlarda enerji her zaman kıyafetlerin önündedir ancak çoğu kişi bunu fark etmez. Giysileriniz enerjinizi tamamladığında şık ve etkileyici görünmeniz olasıdır.

Aşırı Dar Ve Bol Giysiler Giymeyin

Dar ve çok bol giysiler çeşitli açılardan giyim hataları olarak düşünülebilir.  Çok dar giysilerde kan dolaşımınız sağlık sorunlarına neden olabilir. Aşırı bol giysiler de daha çok kilolu görüntüye neden olur. Dar kıyafetlerin neden olabileceği sağlık sorunları için dar kıyafet giymenin 9 zararı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Giyinirken bunlardan faydalanacağim yararlı bi yazı olmuş, teşekkür ederiz çalışmayı yapan arkadaşlara 🤗

  2. Asiri dar kıyafetlerin kan dolaşımı zayıfladığı bilmeden tamamen şişko gösterdiği için giymezdim, faydalı bir paylaşım tesekkur ederim

  3. Bence günümüzün bu anlamda en temel problemi stilleri birbirine karıştırarak giyinmek. Herşeyi giymek isteyince mi oluyor bu bilmiyorum ama ortaya çıkan şey biraz güldürüyor altı kaval üstü şişhane dedirten cinsten 🙄😂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu