GüzellikModa

Maskara (Rimel) Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maskara (Rimel) Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

‘Gözler kalbin aynasıdır.’ Sözünü hepiniz duymuşsunuzdur. Bir kadın için etkileyici bakışlara sahip olmak çok önemlidir. Maskara (rimel) ve benzeri ürünler de göz makyajının vazgeçilmezidir. Tırnağa oje sürülmesi, dudağa ruj sürülmesi daha sonra gelir. Ten makyajının güzel görünme hususundaki rolü tartışılmazdır fakat göz makyajının da yabana atılmaması gerekir. Bu yazıda rimel nasıl sürülür? sorunuza cevap bulacak, rimel sürmenin püf noktalarını öğreneceksiniz.

Rimel Ne İşe Yarar?

Her kadının makyaj çantasında olmazsa olmaz malzemelerden biri hâline gelen rimel; kirpiklere renk vermeyi, onların daha gür, uzun, sık ve dolgun görünmesini sağlayan bir üründür. Rimel sayesinde gözler olduğundan daha iyi görünür. Alımlı bakışlara sahip olmak isteyenlerin imdadına rimel yetişmektedir. Rimel ile gözleri ön plana çıkarmak mümkündür.

Rimel En Doğru Şekilde Nasıl Sürülür?

  • Rimel sürme işlemi için öncelikle rimel fırçanızı iyice kavrayın. Kirpiğinizin dibinden başlayarak zikzak hareketleriyle dipten uca doğru sürün. Zikzak hareketleri ihmal etmeyin. Bu; kullandığınız maskaranın bütün kirpiklerinizin aralarına yayılmasını sağlayacaktır. Böylece kirpikleriniz tel tel ayrılacaktır ve topaklanma olmayacaktır.
  • Bunun ardından alt kirpiklerinize geçin. Yukarı doğru bakarak rimelinizi yine zikzak hareketlerle uygulayın. Alt kirpiklerinize çok rimel sürmenize gerek yoktur. Belli olması için az miktarda sürmeniz kâfi olacaktır. Alt kirpiklerinize fazla rimel sürerseniz bu durum gözlerinizin düşük görünmesine sebep olacaktır.
  • Genelde tek kat rimel sürülmesi istenilen etkiyi elde etmek için yeterli gelmez. Kirpiklerinizin gerçekten dolgun ve uzun görünmesini istiyorsanız ikinci kat rimeli de hiç beklemeden uygulamalısınız. Rimel kuruyunca sürerseniz maalesef işe yaramayacaktır. Kirpiklerinizde yapış yapış bir görüntü meydana gelecektir.
  • Topak kalmaması için, maskaranızın üzerinden geçerken dikkatli olmalısınız. Bu yüzden rimeli abartılı biçimde arka arkaya defalarca sürmekten kaçının.
  • Rimel sürme işlemi esnasında gözlerinizin çevresine bulaşan kalıntıları bir pamuklu çubuk veya makyaj temizleyicisi kullanarak temizleyin, kurumasına izin vermeyin.
  • Transparan pudra kullanmanız rimelinizin daha kalıcı olmasına yardım edecektir. Talk pudrasının işlevi de budur. Fakat normal pudra kullanmanız tavsiye edilmez. Bir kat maskara sürüp üzerinden pudrayla geçerek yeniden maskara sürmelisiniz. Bu sayede kirpikleriniz oldukça hacimli görünecektir ve maskaranızın dayanma süresi daha uzun olacaktır.
  • Düz kirpiklere sahipseniz rimel sürmeye başlamadan önce kirpik kıvırıcı yardımıyla kirpiklerinizi kıvırmanız önerilir.
  • Rimel sürmenin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre şimdi bunları uygulayarak mükemmel bir göz makyajı yapma ve çarpıcı bakışlarınızla hayranlık uyandırma sırası sizdedir. Öyleyse hepinize kolay gelsin!

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Nolur göz kapağı ufak olanlar eyeliner kullanmasın far kullanmasın. Deli dehşet göz makyajı yapan ruj konusunda az mütevazi davransın, yeri gelmişken söylemek istedim tavsiye sadece 🤗

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu