Diyet ve ZayıflamaGüzellikSağlık

Karatay Diyeti ile Ayda Kaç Kilo Verilir?

Karatay Diyeti Nedir?

Diyet programları arasında adını sıkça duyduğunuz Karatay diyeti ile ayda kaç kilo verilir? İşte sorunuzun yanıtı…

Karatay diyeti ile ayda kaç kilo verilir sorusunun yanıtına, genel anlamda 2 hafta içinde 5 kilo veren kişilerden yola çıkılarak yanıt veriliyor. Genel anlamda bir çıkarım yapıldığında ise Canan Karatay diyeti ile kişilerin bir ayın sonunda aşağı yukarı 8 kilo verdiğini söylemek mümkün. 8 kilo vermenin garanti edildiği bir diyet programı olarak gösterilebilir.

Ayda 8 kilo verdiren Karatay diyetini uygulayabilirsiniz…

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Peki, Karatay diyeti nasıl yapılır? Diyetin olmazsa olmazlarına dikkat ederek uygulama yapabilirsiniz. Belirlenen diyet listesi üzerinden, gün içinde yemeniz gerekenler, yememeniz gerekenler kapsamında kontrollü şekilde hareket etmeniz sağlanır. Diyet uygulamasının düzenli ve kontrollü olması durumunda, istediğiniz kiloya gelmeniz çok daha hızlı olacaktır.

Diyet programınızı siz oluşturun…

Karatay diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtı, aslında direkt olarak diyet uygulamasında olması gerekenler ve olmaması gerekenler üzerinden verilmiştir. Bu diyet programını yasaklar ve serbest olanlar ile yorumlayarak bir ay boyunca diyet programını uygulayabilirsiniz. Düzenli bir uygulama ile kilo vermek son derece hızlı olacak.

İçilecek Su Miktarı ve Spor

Zayıflamanız için önemli olan bu diyet programında su tüketimi ilk sırada geliyor. Son derece önemli olduğundan, diyet programını uygulayan kişinin gün içinde en az 8 ile 10 bardak arasında su içmesi gerekiyor. Buna dikkat ederek, siz de su tüketiminizin en iyi şekilde olmasını sağlayabilirsiniz.

Spor konusunda ise önerilen, kişinin her gün aksatmadan 40 – 60 dakika yürüyüş yapmasıdır. Bu sayede çok daha hızlı şekilde kilo vermenin yanı sıra, sağlıklı kilo vermek de mümkün olacak. Önerilenlere göre hareket etmeniz halinde, kilo vermek sizin için hiç de zor olmayacak.

Diğer içecekler;

Su dışında ne içebilirsiniz?  Alkollü ve gazlı içecekler yasaktır. Ayrıca hazır meyve suyu tüketimi de yasak olacak. Bunun dışında Karatay diyeti için turşu suyu, sirkenin bol olduğu içeceklerin içilmesinde herhangi bir sakınca olmayacaktır.

Karatay Diyetinde Kahvaltı

Kahvaltıda ne yiyeceksiniz? Karatay diyet uygulamalarında kahvaltı son derece önemlidir. Protein ve kalori açısından son derece zengin olan yiyecekler ile kahvaltı yapılabilir. Beyaz peynir, çay, süt, 2 adet haşlama yumurta, pastırmalı yumurta, zeytin, omlet, menemen, ceviz, badem gibi besinlere yer verebilirsiniz.

Karatay Diyetinde Akşam Yemeği

Diyet yapacak olan kişi, Karatay diyetinde akşam yemeği konusunda nasıl bir seçim yapabilir? Bakıldığında akşam yemekleri için buğulama, ızgara ya da fırında pişirme yöntemleri ile yemekler tercih edilmelidir. Besinlerin özenle seçilmesi sağlanır. Ayrıca yenmemesi gereken akşam yemekleri listesinde; patates, makarna, pirinç, ekmek var. Bunlardan uzak durmak gerekiyor. Diyet listesinde yer almasının önüne geçerek, direkt olarak yemek programının yapılması da sağlanıyor.

Karatay Diyeti Uygulamaları

Belirlenen besinler içinden, düzenli şeklide akşam yemeği – sabah kahvaltısı ve diğer öğünlerin oluşturulması sağlanabilir. Uygulama aşamasında mutlaka dikkat etmeniz gerekenler arasında, gün içinde 2 ya da 3 öğünden oluşan beslenme programlarının yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Beraberinde olması gereken, direkt olarak öğünlerin arasında 4.5 ya da 5 saat konmasıdır. Bu sayede, kişilerin çok daha doğru bir beslenme programı oluşturması sağlanır. Karatay diyetinde dikkat edilmesi gerekenler arasında, kişinin mutlaka beslenme sürecini iyi şekilde planlaması yer alır. Buna göre hareket etmeniz durumunda, sorun yaşamadan zayıflamanın büyük ölçüde olması sağlanır. Seçim sizin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ekmek namına sadece lahmacunun önerildiği, yerine ise bol kavrulmamış fındık, fıstık, ceviz gibi kuruyemişlerin tavsiye edildiği, sağlıklı beslenme anlamında bana göre devrim niteliğinde özellikleri bünyesinde barındıran, çölyak hastaları için uygulanması çok basit olan bir beslenme şeklidir kendileri bildiğim ve okuduğum kadarıyla. Şeker hastaları için hakikaten muazzam bir diyettir 👌👍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu