SağlıkGüzellik

Estetik Ameliyattan Sonra Ne Yapılır?

Estetik Cerrahiden Sonra İyileşme Süreci İçin İpuçları

Estetik ameliyatından sonra ne yapılır? Estetik ameliyatından sonra oluşan morluklar nasıl geçer? Estetik operasyondan sonra hissedilen ağrı nasıl geçer? Estetik ameliyattan sonra oluşan şişlikler nasıl geçer? Estetik cerrahi sonrası yapmanız gerekenler neler? İyileşme için sunulan ipuçları neler olacak? İşte detaylar…

Bu yazımızda Estetik cerrahiden sonra iyileşme süreci için ipuçları veriliyor. Bunlara dikkat ederek hareket etmeniz durumunda, herhangi bir sorun yaşamadan iyileşmenin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz öneriler şöyle…

Doktor Önerisi ile Ağrı Kesici Kullanmak

İlk olarak yapmanız gereken doktorunuza danışarak, ağrı kesici kullanmak. Herhangi bir estetik müdahalenin ardından, elbette morarma ya da şişlik olabilir. Bunun en hızlı şekilde geçmesi, sürecin ağrısız atlatılması açısından olması gereken ağrı kesici kullanmak olacak. Ağrı kesici kullanacak olan kişi, aynı zamanda bunu doktor önerisi ile tamamladığında çok daha hızlı şekilde çözüm sağlayabilir. Bunu göz önünde bulundurun ve siz de ağrı kesici kullanarak iyileşme sürecinin ağrısız geçmesini sağlayın.

Yan etkileri;

Bilmeniz gerekenler arasında bir diğer husus ise kullanacak olduğunuz ağrı kesicilerin yan etkileri arasında mide problemleri, kabızlık ve buna benzer sorunların olabileceğidir. Bu yan etkileri göz önünde bulundurup, doktorunuz ile iletişime geçerek iyileşme sürecinin ağrı kesici ile çok daha hızlı tamamlanması sağlanabilir. Bunu bilerek, avantaj elde edeceğiniz şekilde önlem alabilirsiniz.

Estetik Ameliyattan Sonraki 48 Saat Çok Önemli

Ameliyattan sonra, ilk 48 saat içinde kişinin dinlenme ihtiyacı son derece yüksek olacaktır. Estetik operasyonun genel anestezi ile yapılmış olması durumunda, anestezik olarak da vücut yorgun olacaktır. Bu sebeple ilk 48 saat iyileşme sürecini de zorlamadan dinlenmek gerekiyor. Kendinizi iyi hissedeceğiniz şekilde dinlenmenizi tamamlayın. Sonrasında ise dinlenme tamamlandığında, estetik operasyon sonrası iyileşme sürecini hızlandırmak açısından yapmanız gerekenlerden ilki yürüyüş olacak. Tabi bu konuda doktorunuzun da görüşünü almanız önemlidir. Size önerilen şekilde yürüyüş yapmak son derece önemlidir. Aslında sadece estetik operasyondan sonra değil, rutin hayatınızda da daha sağlıklı olmak için siz de yürüyüşünüzü gün içinde standart bir aktivite haline getirin.

Operasyon Öncesi Doktorunuzdan Bilgi Alın

İyileşme süreci konusunda ütopik hayalleriniz olmasın. Operasyonun türü, operasyonun boyutu, sizin kişisel özellikleriniz iyileşme konusunda son derece önemlidir.  Doktorunuzdan net bilgi alarak, bu alanda beklentilerinizin gerçekçi olması daha uygundur. Ameliyat süreci hakkında bilgi veren doktor, iyileşmenin sürecinin, sizin için ne kadar vakit alacağı konusunda az çok tahminde bulunacaktır. Bu tahminlere göre, iyileşme süresi konusunda siz de beklentilerinizi ona göre şekillendirin. Çok daha hızlı şekilde iyileşme sürecini geçirmek için mutlaka doktorunuzun önerilerine uyun.

Buz Torbaları ve Korseli Giysiler

İyileşme sürecini büyük ölçüde hızlandıracak olan tıbbi ürünler var. Estetik ameliyattan sonra korse kullanmak iyileşmenin hızlanması için fayda sağlayabilir. Bu süreçte herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmamak için tabi ki her şeyi olduğu gibi korse kullanmayı da doktorunuza danışmanız sağlığınız açısından son derece önemlidir. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, sorun yaşamadan iyileşmenin en hızlı şeklide olmasını sağlayabilirsiniz. İyileşme sürecinde korse kullanmak ya da buz torbası kullanmak konusunda doktorunuz öneride bulunacaktır. Yapılan ameliyata göre ve sizin iyileşme sürecinize göre dikkat ederek çok daha hızlı şekilde iyileşebilirsiniz.

Kişisel Çözüm Önerileri

Bilmeniz gereken en önemli hususlar arasında, kişisel çözüm önerileri var. Nasıl mı? Kişisel olarak iyileşme süreci, yapılan operasyon, operasyonun türü ve uygulama alanı gibi hususlar var. Bunlara dikkat etmeniz durumunda, çözüm en iyi şekilde sağlanacaktır. Doktorunuz ile iletişim sırasında, iyileşme süreci konusunda merak ettiklerinizi kendi operasyonunuz üzerinden sorun. Çok daha hızlı çözüm sağlamak, çok daha avantajlı hareket etmek mümkün.

Unutmayın her cerrahi müdahale riskler taşır. Bu sebeple estetik nedenler ile bıçak altına yatmadan önce iyi düşünün. Ameliyat olmaya karar verirseniz hem ameliyat öncesinde hem ameliyat sonrasında doktorunuza aklınızdaki her şeyi detaylıca sorun. Ve direkt olarak siz de operasyonların tamamlanması konusunda bilgi edinin. Profesyonel uygulamalar ve kişisel çözüm önerileri ile ameliyattan sonra hızlı iyileşme mümkün olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tavsiyem bol bol paça için zira ortalıkta dolanan kalojenin en doğal babasıdır kendileri, güzel onarır tüm vücudunuzu 👍💃

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu